Çin Takvimi hesaplaması doğru mu?

Bebek cinsiyeti tahmini için kullanılan çin takvimi hesaplaması doğru mu?

Duyarlı Üye *** Soruldu üzerinde Nisan 2, 2020 Diğer Sorunlar.
Yorum Ekle
2 Cevap(lar)

Merhaba Ayla, Konunun araştırmasını yaptım şunlar seni bilgilendirecektir.


 

in Cinsiyet Tablosunun doğruluğunu standart 50/50 tahmininin ötesinde herhangi bir güvenle değerlendirmek zordur. Bazıları Çin Cinsiyet Tahmincisi’nin yüzde 90 doğru olduğunu söylüyor, ancak araştırma ve ilgili matematik bu istatistikleri tam olarak doğrulamıyor. Aslında, Çin Toplumsal Cinsiyet Tahmincisi’ni inceleyen daha derin bir dalış yapanların azlığı, doğruluğun yüzde beş kadar düşük ve yüzde 55 kadar yüksek olduğunu gösterdi, bu da jeton atışı kadar güvenilir hale getirdi. Çin takvimi doğru çıkmayanlar, doğru olan kişilere göre çoğunlukta olduğu bilinmektedir.

—–

Gebelik döneminde cinsiyet belirleme yöntemi olarak kullanılan Çin takviminin doğru tespit yapamadığı yönünde gerek kullanan gerekse de cinsiyet belirleme noktasında uzman olan kişilerce ifade edilmektedir. Cinsiyet belirleme yöntemi olarak kullanılan bir başka hesaplama yöntemi olan Rus takvimiyle çok fazla karşılaştırılan Çin takviminin ne yazık ki Rus takvimine göre çok iyi tespitler yapamadığı yönünde bilgiler sosyal medyada ve internet platformlarında dile getirilmektedir.

Duyarlı Üye *** üzerinde Nisan 2, 2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Son zamanlarda epey revaçta sanırım bu hesaplama sistemi az önce bende bakarken https://cintakvimi.net/cin-takvimi-hesaplama/ bu site dikkatimi çekti yazının altında da hesaplama alanı var.

 

Duyarlı Üye *** üzerinde Nisan 2, 2020 cevapladı.
Yorum Ekle

Cevabın

Bu cevabı göndererek, kullanım koşulları ve gizlilik kurallarını kabul etmiş olursunuz privacy policy and terms of service.